پرسیده اند، اگر به فکر محیط زیست هستید پس چرا با بیدبلند خلیج فارس مخالفت نکردید؟

پاسخ می دهیم: بیدبلند خلیج فارس اتفاقا یک گام محیط زیستی برای کشور قلمداد می‌شد و توجیه محیط زیستی قوی و جزو صنایع پاک و سبز معرفی شد هر چند در عمل شاهد برخی آلودگی های گاه و بیگاه هستیم. اما با یک جستجوی ساده در اینترنت، به شرایط محیط زیستی پتروشیمی ها پی خواهید برد…

پرسیده اند: با توسعه بهبهان مخالفید؟

پاسخ می دهیم: هیچ دلسوز واقعی با «توسعه» زادگاهش مخالف نیست ما «موافق توسعه پایداریم»، توسعه ای که سلامت عمومی و کشاورزی نسل آینده خود را به خطر نیاندازد.

پرسیده اند: این پتروشیمی می تواند مشکل بیکاری جوانان این شهر را حل کند، آیا با اشتغالزایی جوانان بهبهان مخالفید!؟

پاسخ می دهیم: با بخشی از این حرف موافقیم اما می گوییم آیا ارزشش را دارد؟ ضمن اینکه آیا ماهشهر با این همه پتروشیمی و خوزستان با این همه صنایع بزرگ و متنوع توانسته مشکل «جوانان بومی» را حل کند؟! بعلاوه اینکه تجربه این سالها نشان داده، بهبهان همواره میزبان بیکاران محترم یک استان خاص بوده تا جوانان جویای کار شهری و روستایی خود.

در پایان، از عموم مردم شریف بهبهان میخواهیم با دقت به این موضوع پرداخته و با یک جستجوی ساده در اینترنت از مزایا و معایب احداث پتروشیمی آگاهی پیدا کنند چراکه این طرح قطعا بر سرنوشت منطقه تاثیرات مهمی خواهد گذاشت که باید پیش از احداث آن با وسواس بیشتری مورد مطالعه و واکاوی قرار گیرد.

صمیمانه از کارشناسان دلسوز و واقعی میخواهیم نظرات کارشناسی (موافق و مخالف) خود را برای تحریریه ارگانیان ارسال بفرمایند تا بی کم و کاست خدمت مردم شریف بهبهان اطلاع رسانی کنیم.

سجاد فرجیان پور
مدیرمسئول پایگاه خبری ارگانیان