نشست خبری حاج محمدباقر شریعتی، نماینده مردم بهبهان در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور اصحاب رسانه و جمعی از نمایندگان ادارات مختلف در هتل مارون بهبهان برگزار شد. این مراسم که از طرف دفتر ایشان به مناسبت هفته روابط عمومی و رسانه برگزار میشد با سوالات مختلفی از سوی رسانه ها وهمچنین حواشی همراه بود که در ادامه مختصری از این جلسه خواهد آمد.

این نشست خبری که می توانست همه ساله در این روز برگزار شود در سال پایانی نمایندگی ایشان برگزار شد که در کنار انتقاداتی که از عملکرد سه ساله ایشان همواره مطرح بوده، این مورد نیز خودنمایی می کرد که این نشست تا حدودی توانست سیل انتقادات از روابط عمومی دفتر ایشان را فروکش کرده و این امید می رود که در آینده نیز به بهانه های مختلف بیشتر شاهد برگزاری اینگونه نشست ها از طرف دفتر ایشان باشیم.

جلسه با خیرمقدم گویی به مدعوین و سخنرانی جناب آقای شریعتی آغاز شد و پس از آن نوبت به خبرنگاران و نمایندگان ادارات رسید تا سوالات و مشکلات خود را مطرح کنند.

برخی از سوالات مطرح شده در این جلسه

هدایت الله درخشنده (وبسیات خبری موهور) : انتقاد از غیر بومی بودن مدیریت دانشگاه صنعتی خاتم النبیا(ص) و آزاد ؟

پاسخ نماینده :  محیط دانشگاه یک محیط علمی است و انتخاب رئیس آن بر عهده وزارت علوم است. ما باید توجه کنیم که  وجود مدیران بومی چه تاثیری بر روی دانشگاهها داشته است. غیربومی بودن یک مدیر ملاک نیست، ملاک ارزیابی افراد یک مجموعه از ایشان است و اگر مدیر لایق باشد مهم نیست که بومی باشد یا غیربومی.

هدایت الله درخشنده (وبسیات خبری موهور) : جناح بندی شما در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ مشخص نبود، چراکه یک روز با آقای قالیباف در روز ثبت نام ایشان در وزارت کشور حضور یافتید و در ایام انتخابات خود را طرفدار آقای روحانی جلوه می دادید؟

پاسخ نماینده : قبل از نظرسنجی ها به گفته اکثریت دوستان بنده، آقای قالیباف شانس زیادی برای تصدی ریاست جمهوری داشتند و بنده نیز به همین خاطر و همچنین برای کمک های آتی ایشان با ایشان همراه شدم ولی پس از نظرسنجی های مختلف و مشخص شدن محبوبیت و امکان رای آوری بالای آقای روحانی از ایشان حمایت کردم.

بهروز مشهدی  (مدیر پایگاه تک تاب): یکی از وعدهای انتخاباتی شما، تاسیس رادیو محلی برای بهبهان بود، چرا تاکنون این امر محقق نشده است؟

پاسخ نماینده: مجوز رادیو در دست شورای امنیت ملی است و ایشان تاکنون این مجوز را به ما نداده اند. بنابراین ما تصمیمی دیگری اتخاذ کرده و تلاش کردیم تا زیر ساخت های سیستم دیجیتال بهبهان را بهبود بخشیم تا از این طریق و طبق توافقاتی که با صدا و سیما شده است بعد از ترمیم این زیرساخت ها، حدود ۲ تا ۳ ساعت اجرای رادیویی برای بهبهان داشته باشیم.

مسعود نیشابوری (دانشگاه پیام نور) : با توجه به اینکه حضرتعالی هم دانشجوی مجموعه دانشگاه پیام نور بوده اید و هم جزو موسسین دانشگاه پیام نور بهبهان، بعد از تصدی نمایندگی بهبهان چند بار به این دانشگاه سر زده اید تا از نزدیک با مشکلات آن آشنا شوید؟

پاسخ نماینده: تاکنون دو بار در این دانشگاه حضور پیدا کردم که متاسفانه هر دو بار ریاست محترم دانشگاه حضور نداشتند.

نسشت خبری نماینده بهبهان

محمدحسن بهبهانی(روزنامه سایه): چرا شما بعضا پاسخ تلفن شهروندان را نمی دهید، چرا؟

پاسخ نماینده: بنده در مجلس جزو نمایندگانی هستم که مدام تلفن های مردمی را پاسخگو هستم. شاید باورتان نشود ولی بعنوان مثال در یک روز تعطیل ۱۶۸ تماس با بنده گرفته شد و بنده با تمام تلاش توانستم فقط به ۶۸ مورد آن پاسخ دهم. ای کاش شهروندان که همواره ذی حق هستند بنده را در این مورد ببخشند و حق را به بنده بدهند.

ماکان دیده بان  (روابط عمومی جهاد کشاورزی): با توجه به قول مساعد شما برای رفع مشکل آب برای کشاورزان، تاکنون در این زمینه چه اقداماتی انجام داده اید؟

پاسخ نماینده: چندین جلسه در این زمینه برگزار شده از آن جمله می توان به حضور در جلسه استان با همراهی آقای رنجبرها و همچنین در کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور وزیر محترم نیرو بود که بنده از ایشان را خواستم تا مشکلات را بررسی کرده و به برخی بی عدالتی ها در تقسیم آب پایان دهد وگرنه در آینده نزدیک در مجلس از ایشان سوال خواهم کرد.

فرشاد قناطیر(انجمن اجتماعی فصل مهر) : تشکر از برگزرای چنین جلسه ای، و همچنین ابراز گلایه از عدم همدلی بهبهانی ها. چرا دانشگاه پیام نور بهبهان از منظر علمی بررسی نمی شود، مثلا شما تحقیق بفرمایید بینید که در این دانشگاه تاکنون چند همایش، چند مقاله علمی و سایر فاکتورهای مهم ارزیابی دانشگاه اجرایی شده است. متاسفانه در این دانشگاه به مسائل حاشیه ای از جمله زیر ذربین قرار دادن دختران به بهانه های مضحک پرداخته می شود، لطفا این موضوع را بررسی بفرمایید؟ کاش در انتخاب اطرفیانتان دقت لازم را بفرمایید یا حداقل افراد قوی تری به آنها اضافه بفرمایید؟ من از شما پاسخی نمی خواهم، فقط به حرف هایم فکر کنید و به آنها عمل کنید.

پاسخ نماینده: تشکر از شما و تیم جوانی که با دست های خالی انجمن مردم نهاد فصل مهر را تاسیس و به فعالیت های اجتماعی می پردازید. انجمن شما نشانه ای از همدلی برخی بهبهانی هاست.

محمد نیری (نشریه افسانه جنوب): چقدر وعده های انتخاباتی خود را عملیاتی کرده اید؟ و چرا تاکنون بسیاری از آنها را به مرحله اجرا نرسیده اند؟

پاسخ نماینده: متاسفانه هم دولت گذشته و هم دولت کنونی از لحاظ تامین اعتبارات و بودجه با مشکلات عدیده ای مواجه بوده اند و ما مشکلات زیادی در این زمینه داشته ایم. تاکنون حدود ۶۰ درصد وعده های انتخاباتی خود را به سرانجام رسانده ایم که تا پایان سال ۹۴ به ۷۰ درصد هم خواهد رسید.

نسشت خبری نماینده بهبهان

فیض الله کریمی (آموزش و پرورش بهبهان): شما که مدعی عدم همدلی بهبهانی ها هستید، چند بار مسئولین ادارات مختلف را جمع کردید و از ایشان همدلی خواستید (با ذکر مثال)؟ مدیران فعلی بهبهان را چقدر کارآمد می دانید؟ دلیل تصرف زمین های اداره آموزش و پرورش بهبهان توسط یکی از ارگان های شهری چیست؟

پاسخ نماینده : بنده از مدیران وقت، بخصوص فرماندار و همچنین نیروی محترم انتظامی خواستم تا چنین برنامه ای را پیاده کنند ولی تاکنون موفق به انجام آن نشده ایم. ولی می توان با همکاری دانشگاههای بهبهان و آموزش و پرورش بهبهان همایشی برای نزدیکی فرهنگی اقوام و ایجاد همدلی بین آنها برگزار کرد. در مورد مشکلات فرهنگیان هم بایستی عرض کنم وظیفه بنده تصویب اعتبارات است و  مشکلات آموزش و پروش هم می تواند به ناکار آمدی مدیر وقت برگردد.

 امین سلامی ( وبسایت ارگانیان): چرا این جلسه کمی دیر برگزار شد در حالی که می توانست همه ساله در همین زمان برگزار شودولی برگزاری همین جلسه هم جای قدردانی دارد. حدود یک سال پیش متن سوالات مصاحبه ای را برایتان ارسال کردیم ولی متاسفانه تاکنون پاسخی دریافت نکرده ایم چرا؟ و در طول سه سال گذشته هم میانه خوبی با اصحاب رسانه نداشته اید چرا؟ خوشحالم که در برگزاری این جلسه تاکید داشته اید که منتقدان حتما حضور داشته باشند، در حالیکه در این سه سال برخورد مناسبی با منتقدین خود نداشته اید. مثلا در جریان جاده سیمان می توانستید پاسخ جامعی به نویسنده مقاله بدهید و پشت پرده ها را مطرح فرمائید یا اینکه روش منسوخ شکایت از نویسنده مقاله را پیش بگیرید ولی شما هیچ کدام از این ها را انتخاب نکردید چرا؟ واینکه شما همیشه اعلام می کنید تا کاری را انجام نداده اید آن را بصورت عمومی اعلام نمی کنید، چرا در مورد جاده سیمان این کار را کردید باوجود اینکه می دانستید تعریض این جاده مشکلات زیادی دارد و نیاز به مطالعه بیشتر دارد؟ بالاخره جاده سیمان چه شد؟

پاسخ نماینده: در مورد ارتباط کم با اصحاب رسانه باید عرض کنم فرصت کافی را برای این کار نداشته ام. در مورد انتقاد نیز باید عرض کنم انتقاد مراحلی دارد که یکی از آنها سازندگی بودن آن است و ای کاش شخص منتقد، پیشنهاد نیز بدهد. در مورد جاده سیمان هم باید بگویم که اعتبارات تامین شده بود و ما فکر نمی کردیم مشکل خاصی پیش بیاید که متاسفانه در این کار کوتاهی هایی صورت گرفت.

 

حواشی جلسه : حضور چند تن از کشاورزان در محل برگزاری جلسه بود که دو تن از ایشان توانستند در جلسه حضور پیدا کنند و از مشکلات کم آبی و عدم تقسیم عادلانه آب توسط شرکت بهره برداری مارون و همچنین مدیریت آن انتقاد کنند. ایشان در ادامه از آقای شریعتی بعنوان نماینده و وکیل مردم خواستند موضوع را بصورت جدی پیگیری کنند.