ورود به سال ۹۴ علاوه بر آغاز سالی نو و شادکامی های اولیه شروع هر ساله، یک سال ویژه هم از باب انتخاب یک وکیل دیگر برای مردم بهبهان است. وکلایی که شاید در تمام ادوار مجلس علیرغم زحمات فراوان، توفیق محسوسی برای بهبهانی که روزی دارای فرمانداری ویژه بوده است و اکنون سرش بی کلاه مانده، نداشته اند. در این مجال میخواهم برخلاف همیشه نیمه پر لیوان شکسته بهبهان را نگاه کنم.

می خواهم از فرصت های پیش رو بنویسم. از فرصت هایی که لیست بلند بالای کاندیدای احتمالی نمایندگی بهبهان می توانند برای شهرم رقم بزنند، سخن به میان آورم. ترافیک افراد و شخصیت هایی که برای انتخابات آتی خیز برداشته اند آنچنان سنگین است که فضا را متفاوت تر از گذشته می کند. این لیست بلند بالا در حالیکه می تواند تنور انتخابات را داغ نگه دارد، می تواند به بی اخلاقی های قابل پیش بینی هم منجر شود ولی بیاییم از نگاهی جدید به این منظر نگاه کنیم.

نگاهی که شاید برای بسیاری از ما بهبهانی ها، از جمله خود نگارنده نیز غریبه باشد. استفاده از جایگاه و پست های اجرایی فرزندان بهبهان برای آبادانی بهبهان عزیز. با نگاهی اجمالی به لیست کاندیدای احتمالی می توان به این نتیجه رسید که هر یک از این عزیزان، پتانسیلی بالا برای انجام حداقل یک فعالیت مثبت برای بهبهان را دارند که اگر اینگونه نباشد ادعای ورود به انتخاباتشان بشدت مضحک به نظر می رسید. این پتانسیل نهفته می تواند در هر جایگاهی بروز یابد. بیایید حداقل برای کمتر از یکسال مانده به انتخابات آستین بالا بزنید و حداقل یک فعالیت مثبت تا انتخابات برای بهبهان انجام دهید ولو تبلیغاتی! در بوق و کرنا کردن آن هم با دوستان مطبوعاتی. معامله منصفانه ای است، نه !؟

مردم شریف بهبهان؛

بیایید به مظلومیت خودساخته خود پایان دهیم و دست هر کسی را که می تواند برای شهرمان خدمت کند بفشاریم. بیاییم از فرصت پیش آمده انتخابات برای ساختن دوباره بهبهان استفاده کنیم نه اینکه شروع هر حرکت مثبتی از سوی کاندیدای احتمالی را به عنوان تبلیغاتی بودن، بکوبیم. اصلا بگذاریم تا می توانند کار تبلیغاتی کنند، ولی بهبهان در گرو آن کمی از بی مهری های گذشته فاصله بگیرد و نفسی چاق کند. چه بهتر از این!؟

انتخابات نمایندگی بهبهان

با درایت انتخاب کنیم.

تصور کنید با این تعداد مدعیان کرسی نمایندگی بهبهان، چه کارها که نمی توان کرد. کاش مردم بهبهان برخلاف سایر قضاوت های گذشته خود، به قدرت نفوذ و قدرت چانه زنی کاندیدا بیشتر توجه کنند تا مسائل دیگر. نگاهی به برآیند عملکرد نمایندگان گذشته، خود تجاربی تلخ از نوع نگاه بهبهانی ها و شیوه رای دادن به افراد را هویدا می کند. واگر بهبهان در حال حاضر اینگونه است، خود ما مردم هم سهم زیادی در این نابسامانی اوضاع شهری داریم.

باور کنیم که آب گل آلود بهبهان، دیگر حتی ماهی گلی هم ندارد چه برسد به قزل آلا، پس بگذاریم مدعیان کرسی نمایندگی بهبهان از این آب گل آلود ماهی بسازند، چرا که با شناختی که از اکثر این شخصیت ها داریم این کار برایشان چندان هم سخت نیست.

خلاصه کلام؛

بیایید قرار بگذاریم در این فرصت مناسب مانده به انتخابات، کاندیدای احتمالی را ترغیب به انجام کارهایی کنیم که مزه ی شیرینش به کام همه بهبهانی ها باشد. شاید سخت باشد که از رای یک عده برای برطرف کردن منافعاشان گذشت و قید رای آنها را زد، ولی بدانیم قضاوت در دلهای مردم فهیمی صورت می گیرد که دیگر تحمل یک نماینده کم دل و جرات را ندارند.

پس؛ کاندیدای محترم 

ما تا انتخابات پیش رو منتظر فعالیت های چشمگیر شما برای بهبهان عزیز هستیم، و بدانید قطعا فعالیت های شما را یکی از معیارهای اصلی قضاوتمان در انتخابات آتی قرار می دهیم.

پس تا آن زمان، این گوی و این میدان… اگر تا انتخابات کاری نکردید، نیایید.  والسلام