در سنین نوجوانی فعالیت خود را آغاز کرد، از همان زمان به طراحی علاقمند شد. اکنون سی سال است در زمینه های مختلف هنر طراحی و نقاشی فعالیت دارد. استاد فرج اله اجرامی نامی آشنا برای هنر دوستان بهبهانی است چرا که هنرآموزان زیادی تاکنون از محضر این استاد بی ادعا بهره برده اند. اجرامی در کنار فعالیت های هنری به شغل شریف آموزگاری نیز اهتمام ورزیده است. در ادامه توجه خوانندگان عزیز را به گفتگوی اختصاصی وبسایت ارگانیان با ایشان جلب می نمائیم :

در چه شاخه های هنری فعالیت داشته اید؟

در تمام شاخه های هنرهای تجسمی مانند طراحی، رنگ و روغن، مدادرنگ، سیاه قلم و آبرنگ فعالیت می کنم.

از چه سالی و زیر نظر چه اساتیدی کار کرده اید؟

از سال ۶۳ بطور پیگیر کار کردم و استاد و راهنمای خاصی نداشتم و بیشتر از طریق تجربه های شخصی و آزمایش و خطا به کار خود ادامه دادم.

تاکنون چند نمایشگاه برگزار کرده اید و آیا در آینده، برنامه ای برای برگزاری نمایشگاه دارید؟

در حدود ۷ نمایشگاه گروهی با همراهی همکاران و اساتید نقاشی شهرمان برگزار کردم که اولین نمایشگاه حضور سبز در سال ۷۹ (بصورت جمعی) و در ادامه نمایشگاههای میلاد نو (سال ۸۱ بصورت جمعی)، آینه در آینه (سال ۸۳) و نمایشگاه شکوه باران، عبور از سایه ها و آخرین نمایشگاه نقاشی با حضور هنرجویانم با عنوان سمفونی مداد برگزار کردم که عمدتا شامل تابلوی رنگ و روغن و مداد رنگ و سیاه قلم از طرف هنرجویان بود. تمامی این نمایشگاه ها زیرنظر و با همکاری اداره ارشاد اسلامی شهرستان بهبهان و در تالار میرزاشوقی برگزار شده است.

پل خیری و محمد خان / اثر استاد اجرامی

پل خیری مح خان / اثر استاد اجرامی

چرا نمایشگاههای نقاشی در بهبهان کمتر برگزار می شود؟

اتفاقا در بهبهان، نمایشگاه نقاشی فعال بوده و از سایر شهرهای استان خوزستان چشمگیرتر بوده استکه با همکاری انجمن هنرهای تجسمی شهرستان صورت گرفته است.

عموما موضوعات تابلوها و نقاشی های شما چیست؟

موضوعات و تابلوهای بنده در دو شاخه رئال و سورئال می باشد که کارهای رئال بر مبنای مناظر و اماکن تاریخی اطراف شهر صورت گرفته و موضوعات سورئال شامل موضوعات ذهنی متفاوتی می باشد که علاقمندان می توانند با مراجعه به وبسایت هنرمندان بهبهانی این آثار را مشاهده بفرمایند.

اثر استاد اجرامی

اثر استاد اجرامی

راهکار هموار شدن مسیر هنر، مخصوصا هنر ارزمند نقاشی در بهبهان چیست؟

راهکارهای هموار شدن مسیر هنر متشکل شدن هنرمندان در چارچوب تجسمی و همکاری خود هنرمندان و تبادل اطلاعات هنری با همدیگر می باشد.

کلام آخر؟

در پایان ضمن تشکر و قدردانی از حسن مسئولیت و تلاش شما عزیزان در وبسایت ارگانیان، آرزوی رشد روزافزون هنر در ابعاد و شاخه های گوناگون برای شهرم که پر از استعداد های درخشان است و باید امکانات بیشتری برای رشد و شکوفایی آنها فراهم گردد را دارم.

 

* تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.