بی پرده با شما سخن می گویم جناب نماینده، و نیک می دانم این نوشتار به مذاق شما و اطرافیانتان خوش نخواهد آمد ولی چه کنم که شهرم را بیشتر از شما و اطرافیانتان دوست دارم. ایام نه چندان کوتاهی است سکان نمایندگی بهبهان را در دست گرفته اید با انبوهی از مشکلات که از گذشتگان برای شما به ارث گذاشته شده بود. در آغاز راه، انتخاب جنابعالی موجی از تعجب توام با شادی را برای مردمی که بومی بودن نماینده را آرزو می کردند در پی داشت، کما اینکه نگارنده شایستگی را ارج تر از بومی بودن دانسته ولی تجربه چهارساله یک نماینده غیربومی آب سردی بود بر پیکره این طرز تفکر. نماینده ای که خود شما نیز با ورود ایشان به میدان نمایندگی مردمی که در کشور پهناور ایران عزیز نامش با نخبه پروری گره خورده است، نه تنها مخالف نبودید بلکه تمام قد حمایت کردید.  بله جناب شریعتی، شاید این موضوع اولین نقطه ی تاریک کارنامه ی شما باشد. اما مردم شریف بهبهان روزگار شهرداری شما را نیز فراموش نکرده اند و شاید ماندگارترین کار شما در زمان شهرداری، احداث خیابان پیروز باشد و این کار باارزش را می توان از نقاط برجسته کارنامه مدیریتی شما در شهرداری دانست. تا اینکه سکان نمایندگی شهری را در دست گرفتید که نیک بر احوالش واقف بودید چون شما به عبارتی از اهالی رسانه هم به شمار می آمدید. کاش این روزها هم با همان نگاه رسانه ای به این شهر ارواح نگاه کنید. هر چه به دنبال واژه ی بهتری گشتم، باور بفرمایید با مسمی تر از ” شهر ارواح ” نیافتم. شهری که شاید مسائل شهرداریش بطور مستقیم با شخص شما ارتباطی نداشته باشد ولی خود شما خوب می دانید، غیرمستقیم ابزاری در دستان پر توان هر نماینده ای هست که بتواند با هماهنگ کردن مسئولین و ایجاد وفاق و همکاری بین ایشان به بهبود وضعیت شهر کمک کند. ولی با کمال تاسف شما نه تنها این کار را نکردید بلکه در انتخاب شهردار جدید هم فشارهایی برای انتخاب گزینه مورد نظر خودتان بر شورا داشتید (طبق فرموده ی ریاست محترم شورا). البته فراموش نخواهیم کرد که اخیرا مبلغ قابل توجه ای را برای پروژه های اولویت دار بهبهان توانسته اید اخذ کنید ولی جناب شریعتی عزیز، این خانه از پای بست ویران است. چیزی که ما در بهبهان کم داریم مدیران شایسته و ساختار مناسب شهری است که متاسفانه در اکثر اداره های شهرستان با این دو معضل اساسی رو برو هستیم.

عدم تعویض مدیران نالایق

شاید یکی از ضعف های عمده شما در این دوره، عدم توانایی یا عدم خواست شما به تعویض برخی از مدیرانی است که بی لیاقتی آنها با هزار و یک دلیل و مدرک به اثبات رسیده و حتی اوضاع شهرستان در صنف مربوطه گواهی محکم بر این مدعاست که ایشان باید هرچه سریع تر عوض شوند. شاید تعویض مدیران در برابر ساختار ناسالم اداری نتواند کاری از پیش ببرد ولی همین کار را هم شما نخواسته یا نتوانسته اید انجام بدهید. و موضوع از آنجا جالب تر و تاسف بارتر می شود که در برخی موارد شخص جنابعالی، تمام قد پشت مدیر مربوطه ایستاده اید و اجازه  تعویض نداده اید.

جناب شریعتی عزیز، در جلسات مختلف با شما و همکاران شما قول هایی مبنی بر رفع این معضل داده شد که متاسفانه نه تنها در فرصت خواسته شده کاری از پیش نرفت بلکه جایگاه مدیر مربوطه محکم و محکم تر هم شد. ولی ما در این فرصت باقی مانده تا پایان دوره نمایندگی شما، هنوز هم امید داریم که این مشکل را رفع بفرمایید.

وضعیت دفتر شما

متاسفانه یکی از مشکلات این دوره نمایندگی، مشخص نبودن وضعیت دفتر نماینده در شهرستان است. در ابتدا که ریاست دفتر شما با آن حالت استعفا می دهند و بعد از آن هم که تاکنون وضعیت مبهمی در شیوه ی ادراه ی دفتر برقرار شده که متاسفانه نقطه ضعفی اساسی برای یک نماینده به حساب می آید. هم اکنون هم که ظاهرا دفتر نمایندگی جنابعالی بصورت شورایی اداره می شود! امید است در فرصت باقیمانده این معضل را هم رفع بفرمایید.

shariati-1

عدم اطلاع رسانی عملکرد شما

یکی دیگر از ضعف های عمده در این دوره، عدم اطلاع رسانی فعالیت هایی است که تاکنون توسط شما برای بهبهان صورت گرفته است، می باشد. این ضعف کمی نیست جناب نماینده، چون شهروندان را با این پرسش مواجه می کند که شما تاکنون برایمان چه کرده اید؟ و این سوال بجا و بحقی است. امید است در فرصت باقیمانده این معضل را هم رفع بفرمایید.

آیا از عدم رای آوری در دوره آینده واهمه دارید؟

این سوال را بدون مقدمه می پرسم چون حال و هوای این مدت تا انتخابات می تواند خواسته یا ناخواسته شما را با این سوال مواجه کند. شاید عملکرد شما در یارگیری و بعضا مشاهده برخی افراد در کنار شما به این پرسش قوت می بخشد. جناب شریعتی عزیز، جای افرادی بس شایسته تر در کنار شما خالی است که می توانند کمک کار شما باشند بدون هیچ چشم داشتی، البته به هیچ وجه منکر حضور برخی از عزیزان دلسوزی که کم و بیش در کنارتان هستند، نیستم ولی جای خیلی ها خالی است. نفرمایید که آنها حاضر به همکاری نیستند، نشان به آن نشان که قبل از انتخابات پیش آنها می رفتید و قول همکاری از ایشان می گرفتید ولی متاسفانه بعد از انتخاب شدن حتی حالی از آنها نیز نپرسیدید و این شد اسباب دلخوری برخی دلسوزان. امید است در فرصت باقیمانده این معضل را هم رفع بفرمایید.

انتقاداتی که در این مجال بیان شد، شاید گوشه ای از دلخوری های مردم شریف بهبهان بود، کمااینکه خبرهایی هم گاها از گوشه و کنار از فعالیت های شما به گوش می رسد ولی جناب شریعتی اینها برای مردمی که فلاکت این شهر را به نظاره نشسته اند، کافی نیست.

دست هایی بسوی شما دراز شده است !

در جلسات متعددی که در بهبهان برگزار می کنید، هستند عزیزانی که بجای مطرح کردن مشکلات شخصی، مشکلات بهبهان را مطرح کرده و راهکار مناسب پیشنهاد می دهند. قدر این دست های دراز شده را بدانید و به آنها اعتماد کنید چون شاید :

این آخرین فرصت برای خدمت به مردم فهیم و مظلوم بهبهان باشد.