2 تیر 1403
از سال ۱۳۹۱
arganian-mazlomi

آیا مظلومی، در چهار سال پیش رو، تغییر رویه خواهد داد؟

پرونده انتخابات ۱۴۰۲ مجلس، با همه حواشی و بالا و پایین ها، بسته شد. جدال دو همکار قدیمی، به نفع سرهنگ تمام شد.

انتخابات گذشته اما نکات بسیاری به همراه داشت. حضور جالب توجه چند چهره ارزشمند علمی و مدیریتی از یک سو و ائتلاف های متعدد از سوی دیگر، انتخابات ۱۴۰۲ بهبهان را به یکی از تاریخی ترین رقابت های انتخاباتی تبدیل کرد. اینکه مظلومی، علیرغم عدم پاسخگویی به افکار عمومی و رسانه ها در دوره چهار ساله گذشته، چنین رای بالایی را حتی نسبت به دور اول خود می آورد، جای تحلیل دارد که در فرصت های آتی به آن خواهیم پرداخت اما نکته مشهود انتخابات، موج منفی این عدم پاسخگویی در آرا صندوق های شهری بود که اگر مظلومی و تیم ایشان کمی روی آن تأمل بیشتری داشته باشند، بی شک در چهار سال پیش رو تغییرات اساسی در «رویه پاسخگویی به افکار عمومی» اتخاذ خواهند کرد. اینکه مظلومی نماینده پیگیری است شکی نیست اما اکثر منتقدان وی، او را به انجام کارهای بعضاً شخصی، کوچک و یا کم بازده متهم می کنند یا از او بخاطر کم توجهی به توسعه زیرساخت های شهری بهبهان ( مانند عدم پیشرفت چشمگیر در توسعه راههای مواصلاتی) انتقادات گسترده ای دارند.

نقطه عطف انتقادات به مظلومی شاید در حواشی ایجاد شده در بحث استخدام بدون ضابطه و یا حضور غیر بومی ها در پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس، دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان های زیرمجموعه آن، کارخانه سیمان و سایر ادارات در کنار دخالت در عزل و نصب مدیران ادارات باشد. چیزی که به این حواشی در چهار سال گذشته بیش از پیش دامن زد، «سکوت مظلومی» در مقابل انتقادات مطرح شده و شبهات بوجود آمده در موارد مذکور بود. امیدواریم مظلومی با ایجاد تغییراتی در تیم فکری و همراه خود، رویه بهتری را در پیش بگیرد چراکه معتقدیم علیرغم همه انتقادات، مظلومی اگر تیم فکری متخصص تر و دلسوزتری ( با احترام به همکاران ایشان در چهار سال گذشته) را در کنار خود داشته باشد، قدم های موثرتری را در چهار سال پیش رو خواهد برداشت.

ارتباط موثر و پاسخگویی شفاف به رسانه ها و افکار عمومی، از دیگر رویه هایی است که مظلومی باید در پیش بگیرد. بی شک قریب به اتفاق رسانه های محلی بهبهان، دلسوزتر از برخی مدعیان هستند، چراکه منافع بهبهان و مردم را با هیچ چیز دیگری معامله نخواهند کرد.

مظلومی برای مدت چهار سال دیگر، نماینده شهری خواهد بود که عقب افتادگی های زیادی داشته و دارد بنابراین موفقیت مظلومی در امور کلان شهری یعنی موفقیت بهبهان، یعنی کاهش تلفات جاده ای به شرط توسعه راههای مواصلاتی، یعنی شکوفایی فرهنگ و هنر بهبهان، یعنی توسعه زیرساخت های شهری، یعنی… و این مهم محقق نخواهد شد مگر با ارتباط موثر با نخبگان، مردم و رسانه ها و از همه مهمتر اتحاد برای توسعه شهری که پتانسیل های بسیاری دارد.

تجربه نشست و همفکری با رسانه ها و متخصصان حوزه های مختلف شاید برای مظلومی شیرین و موثر باشد به شرطی که برخی اطرافیان ایشان بگذارند…!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک سال پیش