2 اردیبهشت 1403
از سال ۱۳۹۱
دکتر سلاجقه

کلنگ بی کلنگ!

ناهماهنگی و عجله عجیب دولتی ها برای یک کلنگ زنی در بهبهان!

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست هم نسبت به پتروشیمی بهبهان واکنش نشان داد!

خبرگزاری ایرنا – معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: چون پروژه پتروشیمی بهبهان گزارش ارزیابی زیست محیطی ندارد از این رو از نظر ما کلنگی به زمین زده نشده و این طرح اجرا نمی‌شود.

علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست دراین باره به خبرنگار محیط زیست ایرنا گفت: استخوان لای زخم های زیادی در بحث محیط زیست در کشور داریم که یا آگاهانه و یا ناآگاهانه این اتفاقات افتاده است که باید سریع تعیین تکلیف شود، رییس جمهوری همواره تاکید دارد که گره‌های ذهنی مردم را باز کنید، گره های ذهنی برای مردم ایجاد نکنید متاسفانه در این قسمت به ویژه برای دوستداران محیط زیست گره‌های ذهنی زیاد است.

از نظر ما کلنگی در بهبهان به زمین زده نشده است

وی درباره احداث پتروشیمی بهبهان اظهارداشت: رییس جمهور تاکید کرد که کلنگ هیچ پروژه‌ای بدون ارزیابی زیست محیطی به زمین زده نشود و این در مجموع رویکرد دولت است، وزرایی هم که بیشتر در احداث پروژه‌ها نقش دارند نیز اذعان کردند که هیچ پروژه عمرانی در کشور بدون مجوز محیط زیست کلنگش به زمین نخواهد خورد و این اتفاق هم افتاده است.

وی افزود: در سفرهای ۳۱ گانه رییس جمهور، هیچ کلنگی به زمین نخورد بلکه اعتبار پروژه‌های نیمه تمامی که وجود داشت با معمولا بالای ۵۰ درصد پیشرفت، تخصیص یافت؛ متاسفانه کلنگ پتروشیمی بهبهان به صورت مجازی به زمین زده شد و چون گزارش ارزیابی زیست محیطی ندارد، ما می گوییم که هیچ کلنگی به زمین نخورده است؛ دولت و تمام همکاران در دولت متعهد شدند طرح‌ها با مجوز محیط زیستی می توانند عملیات عمرانی داشته باشند در غیر اینصورت امکان اجرا وجود ندارد؛ این دستور رییس جمهور است و ما هم این روال کار را پیگیری می کنیم.

ارگانیان: آیا فرماندار بهبهان که در مراسم کلنگ زنی شرکت فرمودند نباید یک سوال می کردند که این پروژه پیوست محیط زیستی دارد یا خیر!

آیا نماینده بهبهان که وکیل مردم در مجلس است این سوال برای شان مطرح نشده است!؟
آیا …
آیا …

هیچ کس مخالف توسعه و اشتغال نیست، لطفاً دیگر از این حربه ها برای توجیه طرحی که ابعاد محیط زیستی آن مبهم است، استفاده نفرمایید.

قانون را فصل الخطاب قرار دهید/ همین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک سال پیش