ارگانیان روز ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ متولد شد. آن روزها تیم جوانش آرزوی رقم زدن روزهای آفتابی را برای بهبهان داشت اما نمی دانست که برای بیرون کشاندن خورشید از پشت ابر باید خون دلها بخورد. ارگانیان با توکل بر خدا آغاز کرد و بدون ایجاد کوچکترین انتظار و وام داری از گروه یا شخص خاصی به راه خود ادامه داد. پایه های ارگانیان بر تحلیل مسائل مختلف بهبهان بنا نهاده شد. در این مسیر توانستیم مسائل مهمی را مطرح و تا حدود زیادی پیگیری کنیم که از جمله آن می توان به طرح مسئله گوجه های آلوده اشاره کرد که مقاله ارگانیان در رسانه های مختلف کشور بازتاب یافت و موضوع توسط دفتر ریاست محترم جمهور پیگیری و دستورات لازم صادر شد.

ارگانیان در مسائل مختلفی دیگری همچون سینمای بهبهان، جاده سیمان، مسکن مهر هنرمندان، ساختمان بدون پروانه محل ابوعلی، معرفی نخبگان گمنام بهبهان و… نیز ورود کرد و تا حدودی این مسائل به سرانجام مناسب رسید ولی در این مسیر از گزند تهمت ها و تهدیدها بی نصیب نماند.

ارگانیان بعد از حدود ۲۰ ماه فعالیت برای مدتی به استراحت پرداخت که دلایل متعددی در این زمینه وجود دارد که در فرصت های آتی و در صورت لزوم به آن خواهیم پرداخت. در مدتی که نبودیم اتفاقات مبارکی هم افتاد که تیم جوان ارگانیان را به آینده راه امیدوارتر کرد از جمله این اتفاقات، صدور مجوز ارگانیان از “هیئت نظارت بر مطبوعات کشور” بود.

در این ایام مخاطبان ارگانیان از نقاط مختلف کشور به هر طریق با مجموعه ارگانیان تماس گرفته و از عدم فعالیت ارگانیان اظهار نگرانی کردند که حجم بالای این درخواست ها، خستگی دو ساله مشکلات را از تن مجموعه ارگانیان به در کرد. در این ایام حتی رسانه های مختلف شهری نیز از این مسئله ابراز نگرانی کردند که جای بسی خوشحالی داشت که فضای رسانه ای بهبهان همچنان می تواند همدل بوده و به دور از بسیاری از مسائل به مسیر خود ادامه دهد.

اکنون پس از گذشت مدت زمانی کوتاه و در یک پیچ تاریخی از سرنوشت بهبهان یعنی انتخابات نمایندگی، بار دیگر میهمان شما شده ایم شاید بتوانیم در این مقطع حساس، راه را کمی روشن تر کنیم. از این رو به جهت بوجود آمدن حب و بغض ها و تعصبات احتمالی به خداوند منان پناه می بریم. امیدواریم بتوانیم در این فضای مسموم و ناجوانمردانه تبلیغاتِ برخی سودجویان و از خدا بی خبران، چراغ راهی باشیم برای مردم شریف، نجیب و مهربان بهبهان.

همچون گذشته و به رسم اخلاق رسانه ای و بی طرفانه مان باز هم از همه عزیزان و نویسندگان دلسوز بهبهانی دعوت می کنیم که نظرات و مقالات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان بگذارید.

ممنون که هستید/ به امید سربلندی بهبهان عزیز

هیئت تحریریه ارگانیان