دلم تنگ است یامهدی برای دیدنت هردم

حلالم کن اگریکدم توراآزرده ات کردم

دراین دنیاکه گردیده پراز نیرنگ ونامردی

دعایت میکنم هرشب که فردایش تو برگردی…

باز هم نیمه شعبان و جشن های مردمی،شور و شوق خاصی که مردم رو کنار هم جمع میکنه برای برگزاری یک جشن بزرگ،جشنی برای یک غایب بزرگ،غایبی که مردم زیادی منتظر ظهورش هستند تا در رکابش جهان را به صلح و آرامش برسانند.
امسال هم مانند هر سال در جای جای شهر عزیزمان بهبهان شاهد برگزاری چنین مراسمات و جشن های پرشکوهی بودیم،که امیدواریم نذر همه مورد مقبول حق تعالی قرار گرفته باشد.
متأسفانه چندین سال هست که در کنار برگزاری این مراسمات شاهد تصاویر زشت و زننده ای می شویم که همشهریان عزیز بعد از پذیرایی لیوان و آشغال های اضافه رو روی زمین میندازن و نمای نازیبای شهر رو بدتر از قبل میکنن و بجای کمک به عزیزان رفتگر زحمت این عزیزان رو دوچندان می کنن. متاسفانه این کار های اشتباه تا حدودی موجب شده که افراد زیادی به بهانه کثیفی شهر کلاً با برگزاری جشن مخالفت کنن.

جشن نیمه شعبان در بهبهان

زباله های به جا مانده از جشن نیمه شعبان در بهبهان

امسال خوشبختانه با همکاری دوستان عزیزم در گروه رفتگران طبیعت بهبهان و همچنین عزیزان انجمن تالاسمی مهر بهبهان برنامه و جشن مختلف و آموزنده ای برگزار شد.در این جشن که از طریق یکی از خیران تعدادی کیک و آب میوه خریداری شد با همکاری عزیزان گروه رفتگران طبیعت بهبهان و انجمن تالاسمی مهر بهبهان تعدادی پلاستیک و بروشور که حاوی پیام های  زیست محیطی بودند چاپ شد و در قالب یک بسته بندی در اختیار همشهریان عزیز قرار گرفت.

جشن نیمه شعبان در بهبهان

ابتکار جالب انجمن تالاسمی مهر بهبهان با همکاری گروه رفتگران طبیعت بهبهان

از نکات قابل توجه این جشن حضور پر رنگ جوانان و استقبال خوب مردم از این حرکت نوین بود.نکته ی زیبای دیگر این مراسم طرحی زیبا بود که توسط خانم مرتضوی طراحی شده بود.در این طرح زیبا دو عدد کلاه طراحی شده بود که بر روی هر دو کلاه شعار زیبایی جهت جلوگیری از انداختن زباله بر روی زمین نوشته شده بود.

جشن های نیمه شعبان در بهبهان

احترام به محیط زیست در حاشیه جشن های نیمه شعبان در بهبهان

امیدواریم همشهریان عزیز در سال های آینده و در مراسمات پیش رو بیش از پیش به فکر شهر و طبیعت باشند و روزی شاهد باشیم که دیگر احتیاجی به نوشتن و گفتن چنین شعارهایی نباشد و مردم عزیز حفاظت از شهر و محیط زیست و طبیعت رو وظیفه خود تلقی کنند و در جهت داشتن شهری زیبا و سالم تلاش کنند.
تشکر ویژه ای می کنیم از عزیزان انجمن تالاسمی مهر بهبهان و عزیزان گروه رفتگران طبیعت بهبهان و همچنین دیگر دوستانی که به صورت داوطلبانه این دو گروه رو در برگزاری این برنامه همیاری کردند.

 

*اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج*