2 اردیبهشت 1403
از سال ۱۳۹۱
گروه کوهنوردی همنورد بهبهان

برای اولین بار در ورزش بهبهان // از کوهستان تا دریا + تصاویر

همنورد بهبهان مسیری را برای رفتن به دریا انتخاب کرد که تا به حال هیچ گروه کوهنوردی از آن عبور نکرده بود. یک گروه کوهنوردی  برای اولین بار  مسیر صعب العبور مستقیم بهبهان تا دریا (امامزاده شاه عبد الله دریا نشین) را در مدت یک روز و نیم پیمود.

گروه کوهنوردی همنورد بهبهان که پیش از این،  صعودهای موفقیتی به قلل مرتفع ایران داشته وجزشاخص ترین و فعالترین گروه های بهبهان به حساب میاید در اقدامی بی سابقه مسیر سخت و پر مشقت  بهبهان تا دریا را در مدت یک روز و نیم پیمود.

گزارش :

گروه روز پنجشنبه ساعت ۳ عصر از بهبهان به سمت جنوب دریزکوه( درازکوه) حرکت خود را آغاز نمود وبا گذشتن از تپه ها و شیبهای تند و تقریبا یکنواخت حدود ساعت ۷ شب به روستای قلعه کعبی واقع در کنار جاده شرکت نفت رسید و پس از استراحتی نیم ساعته مجددا حرکت خودر را به سمت دریا شروع کرد و پس از پیمودن ۸ کیلومتر به بیشه انبوهی در کنار رودخانه زهره رسید و شب را در کنار بیشه به استراحت پرداخت. صبح راس ساعت ۶ از بیشه بسیار متراکم و باتلاقی عبور کرده وبه لب رودخانه رسید .

گروه کوهنوردی همنورد بهبهان
گروه کوهنوردی همنورد بهبهان

پس از عبور از دو شریان سرد و خروشان رودخانه بزرگ زهره کمی استراحت کرده و مسیر خود را از میان زمین های کشاورزی (گندم زار) ادامه داده تا به روستای کوچک دارالهی رسید .در آنجا گروه مورد لطف اهالی مهربان این روستا قرار گرفت، بعد از آبگیری مسیر را ادامه داده تا به خط لوله ها در جنوب روستای دارالهی در منطقه رگ سفید رسید و این مسیر پر پیچ  و خم را ادامه داده تا به روستای زلقی در کنار جاده دیلم-هندیجان و سپس به روستای شاه عبدالله رسید.

گروه کوهنوردی همنورد بهبهان

از روستا تا حرم مطهر امامزاده شاه عبداله (ع) حدود دو کیلومتر و از امامزاده تا دریا یک کیلومتر بیشتر فاصله باقی نمانده بود که گروه با تنی خسته و پاهایی پر از تاول مسیر را به پایان رساندند.

از ویژگیهای این سفر ماجراجویانه دست یابی به تجربه ای جدید بود که تا به حال از سوی هیچ گروهی آن را نیازموده بود .تپه ها،کوه ها،پرتگاه هایی با شیب تند و عبور از بیشه و رودخانه و زمین های باتلاقی  به جذابیت هر چه بیشتر پیمودن این محیط بکر و دست نخورده می افزود.

این حرکت ورزشی با تحمل مصائب بسیار و با حداقل چشمداشت به انجام رسانیدند.جوانانی که بار دیگر اثبات نمودند که خواستن توانستن است و هنوز این آب و خاک جوانان محکم و بااراده یی می پرورد که به وقت لزوم جان بر کفان سرزمین پدری اند. امید که تداوم چنین فعالیت ها یی را از سوی جوانان این خطه شاهد باشیم.

 

رجــــبی

مسئول گروه کوهنوردی بهبهان

 

آلبوم تصاویر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک سال پیش