بابا نان داد جمله زیبا و خاطره انگیزی برای همه ما حتی در سنین بالاست. ولی یک چیز را مطمئن هستم که آن نان با این نان مثقالی صد مَن توفیر داشته است، چراکه اگر آن نان هم مثل این نان بود، هیچ وقت بچه ها برای قدردانی از مقام والای پدر این جمله را به کار نمی بردند و اینقدر این جمله خاطره انگیز نمی شد، شاید به جای بابا نان داد می گفتند بابا جنس ژاپنی اصل داد!

گفتند دولت می خواهد سوبسید (ببخشید؛ پارسی را پاس بداریم : یارانه) نان را بردارد و قیمت نان را واقعی کند. چون دولت ضررهای زیادی را بابت یارانه نان متقبل می شود و همچنین ضایعات و دورریز زیادی دارد و با این کار کیفیت بالا رفته، دور ریز کم می شود و قص علی هذا …

ولی آیا واقعا این اهداف محقق شد !؟ آیا واقعا اهداف اصلی این بود؟

کدام کیفیت ؟ این نان، همان نان ۵ ریالی دوران نسل انقلاب است که شد ۸۰۰ ریال، بعد شد ۱۳۰۰ ریال و حالا هم شده ۱۸۰۰ ریال !؟؟

البته من فقط نان لواش مرسوم را عرض می کنم، نانی که اکثریت جامعه و قشر ضعیف و متوسط جامعه بیشتر از این نان استفاده می کنند و قوت لایموت خود و فرزندانشان می باشد.

nan-behbahan-1

شاید بعضی از دوستان بگویند، فلان نانوایی نان باکیفیتی دارد، یا مثلا چندین نانوایی در شهر هستند که نان خوبی عرضه می کنند ولی سوال اساسی اینجاست که مگر می شود تمام شهر از چند نانوایی محدود خرید کنند !؟؟

واقعا متولی نان و نظارت بر کیفیت این عضو جدانشدنی از سفرهای مردم، کیست که حتی با گران شدن آن، متاسفانه از کیفیت آن کاسته و دور ریز نان هم بیشتر شده است و جالب تر  و تاسف بارتر اینکه مقدار وزن نان هم کمتر شده است!!!

دولت محترم هم که هنوز می نالد و از رقم های میلیاردی داد می دهد که جهت یارانه نان پرداخت می کند. واقعا، چه زمانی و توسط چه کسانی و در کدام ۲۲ بهمن جلوی این دور باطل گرفته می شود!؟؟