بامداد روز شنبه ۲۲ آذرماه مصادف با اربعین حسینی دو زمین لرزه در ساعت ۱۵ دقیقه بامداد و ۲:۲۵ بامداد، بترتیب با قدرت ۵.۲ و ۲.۳ ریشتر بهبهان را لرزاند.از خسارات این دو زمین لرزه هنوز اخباری منتشر نشده است. شدت زمین لرزه اول بسیار زیاد بوده و باعث رعب و وحشت مردم شهرستان شد ولی بدلیل اینکه مدت زمان وقوع آن نسبتا کم بود، بحمدالله خسارت قابل توجهی تاکنون گزارش نشده است.

اخبار زمین لرزه بامداد گذشته در بهبهان بازتاب گسترده ای در خبرگزاری های کشوری داشته که در ادامه، توجه شما را به اخبار منتشر شده آن و جزئیات زمین لرزه ابتدایی جلب می نمایئم :

به گزارش واحد مرکزی خبر :

زمین لرزه ای به بزرگی ۵/۲ ریشتر منطقه ای در حوالی شهرستان بهبهان از توابع استان خوزستان را لرزاند.
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل پایگاه اطلاع رسانی مرکز لرزه نگاری کشوری،این زمین لرزه راس ساعت ۰۰:۱۵:۴۱ شنبه ۲۲ آذرماه در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین رخ داد.
این زلزله در فاصله ۲۲ کیلومتری شهرستان بهبهان، ۳۰ کیلومتری شهرستان سردشت از توابع استان خوزستان و ۳۳ کیلومتری شهرستان دهدشت از توابع استان کهگیلویه وبویر احمد به وقوع پیوست.
تاکنون از میزان خسارات و تلفات احتمالی این زمین لرزه گزارشی مخابره نشده است.

 

خبرگزاری ایرنا نیز نوشت :

زلزله حوالی بهبهان درخوزستان را لرزاند

تهران – ایرنا – زمین لرزه ای با قدرت ۵٫۲ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بامداد شنبه حوالی شهرستان بهبهان (در مرز استان های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و بوشهر) را لرزاند.

 

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه های لرزه نگاری وابسته به مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت ۱۵ دقیقه و۴۱ ثانیه بامداد شنبه در حوالی شهرستان بهبهان دراستان خوزستان رخ داد.

کانون این زلزله در موقعیت ۳۰٫۵۱ عرض شمالی و ۵۰٫۴۵ طول شرقی ثبت شده است.

در همین حال خبرنگار ایرنا از یاسوج گزارش داد: بر اثر این زمین لرزه شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزید.

این زمین لرزه باعث نگرانی مردم دوگنبدان شده و بسیاری از شهروندان به خیابان ها آمدند.

به گفته برخی شهروندان این زمین لرزه باعث ترک خوردن دیوارها و شکسته شدن شیشه های برخی ساختمان ها شده است.

فرماندارگچساران قدرت این زمین لرزه را که در عمق ۱۰کیلومتری زمین رخ داده، پنج و دودهم ریشتر اعلام کرد و گفت: کانون این زمین لرزه در بهبهان خوزستان واقع در۶۰کیلومتری گچساران است.

عبدالرحیم رحیمی افزود: هنوز گزارشی از خسارات احتمالی دریافت نشده است.