در حالیکه وضعیت شهرداری از لحاظ مالی هر روز اسفبار تر می شود و خبر اعتصابات گاه و بیگاه کارگران خدوم شهرداری برای اعتراض به معوقات چند ماهه حقوق خود، به گوش می رسد، خبری جالب و در نوع خود کم نظیر، آب سردی بود بر پیکره ی همه کارگران محترم شهرداری و مردم همیشه مبهوت بهبهان.

خبر : تصویب اعتبار حدود ۸۰ میلیون تومان (هفتاد و خورده ای میلیون تومان) جهت خرید خودرو برای فرمانداریشهرستان بهبهان از طرف شهرداری با تصویب شورای محترم شهر

شاید این رقم، رقم بالایی برای شهرداری نباشد ولی اختصاص هر بودجه ای ولو هزار تومان آن هم در شرایطی که اخبار بدهی های کلان شهرداری گوش فلک را کر کرده، به هیچ وجه قابل قبول نیست.

شوراییان نیز با اکثریت قاطع برای تصویب این طرح رای داده اند و باز هم برگ زرینی بر افتخارات این دوره شورا افزودند.

در همین رابطه خدمت همه عزیزانی که در این قضیه نقش داشته اند، عرض کنم که :

۱) خودروی خریداری شده ظاهرا پلاک اروند بوده و قیمت واقعی آن حدود ۱۵۰ میلیون تومان می باشد، آیا بهتر نبود جهت حمایت از تولید داخل (که شعار همه دولت ها بوده و فرمانداری هم از بدنه دولت است) از خودروهای داخلی و ارزان قیمت تر استفاده می شد؟

حتما میفرمایید که قرار است شخصیت مهمی با این خودرو جابجا شود و باید امنیت ایشان تامین شود، در پاسخ باید عرض کنم، اولا بنده نمی گویم پراید بخرید و خود را دو دستی تحویل ملک الموت بدهید ولی حداقل یک پژوه پارس ساده هم کار شما را راه می انداخت. ثانیا پلاک اروند، که هنوز تکلیفش مشخص نیست، یک روز می گویند تردد آن در استان مجاز بوده و روز بعد بلافاصله تکذیب می کنند! نکند این خبرها فقط برای مردم عادی است و شامل مجموعه استانداری و فرمانداری ها نمی شود !؟

arvand-2

۲) طبق پیگیری بنده، استانداری با اضافه کردن ارزش افزوده های شهرداری این اجازه را به شهرداری و شورا داده تا دست به این کار بزنند، اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که دوستانی که می توانند چنین طرح هایی بدهند و برای کارهای کم اهمیت تر بودجه دریافت کنند، نمی توانستند برای بدهی های سرسام آور شهرداری قدمی بردارند؟!

بنده نمی گویم فرماندار نباید خودروی مدل بالا سوار شود، چرا که معتقدم نباید خدای ناکرده کوچکترین مشکلی برای فرماندار زحمتکشمان (که با تلاش های شبانه روزی ایشان هر روز شاهد خبرهای خوش بوده ایم. انشالله خداوند ایشان را برای بهبهان نگه دارد) پیش بیاید. ولی بیم آن می رود که اگر ایشان هیوندا سوار شوند، دیگر چاله چوله های شهر را حس نکرده و فکر کنند در شهر، همه چیز آرام است و ابتدایی ترین نیاز شهری (آسفالت) برطرف شده و شهردار و شورا قدم های بلندی برای شهر برداشته اند. راستی، نکند علت اصلی هدیه این خودرو به فرمانداری این بوده باشد؟

در هر حال پیشنهاد آخر بنده به شهردار که واقعا حلقه گمشده ی مدیریت این شهر بوده اند و شورای محترم شهر، این است که :

تا می توانید از این ارزش افزوده ها برای پرداخت حقوق های عقب افتاده کارگران زحمت کش خود استفاده کنید که اگر حتی یک روز دست ازکار بکشند روستای بهبهان پر می شود از بوی تعفن سوء مدیریت ها.