خبری که دیروز در شهر پیچید همراه با تلخی های از دست رفتن یک جوان بهبهانی، شادی و امید را به ۳ خانواده برگرداند. از سوئی دیگر این اتفاق در بهبهان شاید فتح بابی باشد بر این مهرورزی، که اولا انشاالله هیچ خانواده ای داغ عزیزانش را نبیند، و ثانیا اگر زمانی این اتفاق بر اساس مشیت الهی برای هر خانواده ای رخ داد، ایشان با رضایت قلبی، دست به این عمل زیبا و خداپسندانه بزنند.

عجب دنیایی است! یک خانواده در غم از دست دادن عزیزشان و چند خانواده، خوشحال از بازگشت عزیزشان به زندگی.

در اینجا  توجه شما را به متن اصلی خبر که در خبرگزاری های مختلف بازتاب داده شد، جلب می کنم :

” اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی در بهبهان

اعضای یک بیمار مرگ مغزی در بهبهان امروز به ۳ بیمار نیازمند اهدا شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان گفت : با موافقت خانواده این مرحوم کبد و ۲ کلیه این جوان ۳۶ ساله برای پیوند به بیمارستان نمازی شیراز منتقل شد.

آقای زارع زاده افزود : این جوان ۶ روز پیش بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود. ”

ehda

این خبر در شهر بهبهان بازتاب مثبتی داشته است. وبسایت ارگانیان نیز به نوبه خود از خانواده محترم تقی پور که درس اخلاق و ایثار را معنا کردند، تشکر کرده و برای شادی روح داوود عزیز علو درجات و برای همه بیماران آرزوی شفای عاجل و برای دریافت کنندگان عزیز بهبودی کامل را آرزومند است.

شایان ذکر است که در صورت وجود امکانات پزشکی کافی در بهبهان، قلب ایشان نیز قابل پیوند بود که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

قرار بر آن شد که بیماران دریافت کننده اعضا، بعد از بهبودی به بهبهان آمده و با خانواده محترم تقی پور دیدار و یاد و خاطره ی آن مرحوم را گرامی بدارند.

و نکته پایانی : متاسفانه شایعاتی شده مبنی بر فروش این اعضا، که نگارنده بدلیل قرار داشتن در جزئیات این اتفاق قویا این مطلب را تکذیب کرده و از عزیزانی که به این مسئله دامن زده اند عاجزانه تقاضا دارم دیگر این مسئله را بازگو نکرده، چرا که اولا باعث دلخوری این خانواده داغدار شده و ثانیا خدشه ای هرچند کوچک به این حرکت خداپسندانه که ممکن است شروعی بر این عمل زیبا در بهبهان شود، وارد آید.

 

پی نوشت : برای عضویت در سامانه ملی اهدای عضواینجا را کلیک کنید.

کارت اهدای عضو

کارت اهدای عضو