شهروندان بهبهانی همیشه از ابتدایی ترین حق خود یعنی داشتن یک جاده و آسفالت مناسب بی بهره بوده اند. چندین سال پیش هم که آسفالت به بهبهان روی خوش نشان داد با درایت مسئولین وقت بدون زیرسازی های لازم، آسفالت جدید روی آسفالت قدیمی ریخته شد که نه تنها مشکل را حل نکرد بلکه باعث ظهور سرعت گیرهای طبیعی در خیابان های بهبهان شد!

اکنون نیز تعریض جاده سیمان که شاید بعد از ترمیم خیابان های بهبهان در درجه چندم اهمیت قرار داشت، در صدر اخبار خوش ماههای گذشته قرار گرفت. جاده ای که هنوز تکلیفش با خودش هم مشخص نبود. نه کارخانه سیمان زیر بار می رفت که استفاده تام از این جاده دارد نه شرکت بهره برداری مارون و نه شرکت نفت. هر یک توپ را در زمین دیگری می انداخت.ولی با تمام این مشکلات و روشن نبودن زوایای طرح، اقداماتی برای کلنگ زنی تعریض جاده سیمان انجام شد.

مراسم کلنگ زنی تعریض جاده سیمان

مراسم کلنگ زنی تعریض جاده سیمان

در همین راستا شانه راه برداشته شد تا به اصطلاح کار آغاز شود و همزمان شهر پر شد از بنرهای تقدیر از آقای نماینده برای تعریض جاده سیمان! و اما ادامه ماجرا چندان هم خوشایند نبود. شانه راه برداشته شده بود و کار تعریض هم بلاتکلیف ماند.

حالا مردم شاهد جاده باریک بدون شانه راه بودند که هرلحظه امکان وقوع حادثه ای را داشت که بالاخره دیروز (۹ بهمن) حوالی ساعت ۱۴ رخ داد. برخورد دو خودرو که یکی از عوامل این حادثه، نداشتن شانه راه اعلام شد.

حال چه کسی باید پاسخگو باشد؟ نماینده ای که قصد استفاده ی تبلیغاتی از این جاده مرگ را داشت یا شهرداری که می خواست به هر قیمتی که شده حتی با پول شخصی(!) این جاده را تعریض کند.

صانحع رانندگی در جاده سیمان بهبهان / 9 بهمن 1393

سانحه رانندگی در جاده سیمان بهبهان / ۹ بهمن ۱۳۹۳

در این نوشتار روی سخنم با نماینده محترم شهرستان است که انشالله این نوشتار از نگاه تیزبین ایشان بگذرد :

آقای شریعتی، از اینکه تیم تبلیغاتی و روابط عمومی شما در طول این سه سال بشدت ضعیف عملکرده اند شکی ندارم و با توجه به اینکه شما در همه سخنرانی ها و نطق هایتان می فرمودید تا کاری را به طور کامل انجام نداده ام آن را فریاد نمی زنم، چه شد که در پروژه کارشناسی نشده جاده سیمان که نه تنها دردی از مردم بهبهان دوا نکرد بلکه بر تلفات گذشته آن افزود، خواستید مانور تبلیغاتی کنید؟ پروژه ای که حتی در مراحل ابتدایی خود به سر می برد، شما بر خلاف آنچه همیشه ادعا می کردید آنرا فریاد زده و به نام خود تمام کردید.

آقای شریعتی

مردم بهبهان دردهای فراوانی دارند لطفا بر مشکلاتشان اضافه نفرمایید. می دانم که در بخش هایی دارید تلاش می کنید ولی شما را به خدا زودتر به داد این مردم برسید. نکند آفتاب بهبهان غروب کند و شما هنوز در مجلس در حال تقسیم گل نرگس بین نمایندگان باشید.

صانحه رانندگی در جاده سیمان بهبهان / 9 بهمن 1393

سانحه رانندگی در جاده سیمان بهبهان / ۹ بهمن ۱۳۹۳

راستی به نظر شما چرا باید ما همیشه در بهبهان به فکر این باشیم که کار را به نام خود تمام کنیم؟ شما قدم های عملی برای این شهر بردارید تا همه رسانه های این شهر خودشان کارهایتان را در بوق و کرنا کنند؛ آن وقت ما می شویم روابط عمومی شما.

اما جناب آقای نماینده بترسید از روزی که دوره ی نمایندگی شما به پایان برسد و درصدی از قول هایی که به مردم صبور و شریف بهبهان داده اید عملی نشده باشد، ولی نه، ظاهرا شما هم خوب دانسته اید که این مردم به خلف وعده ها عادت کرده اند.

باشد که با دیدن تصاویر حادثه دلخراش دیروز و به حرمت بنرهای تقدیری که برای این جاده زده شد، فکری به حال آن کرده؛ یا تعریض کنید یا حداقل به حالت قبل برگردانید تا خدای ناکرده شهروند دیگری قربانی بی برنامگی نشود.