به گزارش وبسایت تحلیلی – خبری خوانا؛ پس از رایزنی های بسیار و ایراد نطق در صحن مجلس و مصاحبه های پی در پی و توزیع گل نرگس بهبهان در مجلس بالاخره پرونده ثبت ملی گل نرگس که از سال گذشته برای طرح در شورای ثبت تدوین و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ارسال‌ شده بود، امروز به ثبت رسید.تلاش های شبانه روزی نماینده بهبهان در ثبت این اثر حائز اهمیت است.

چرا که ایشان در دو سال پیاپی به مناسبت نهم ربیع الاول، سالروز آغاز زعامت امام زمان (عج) گل های نرگس نرگسزار باستانی شهرستان بهبهان را در راهروهای مجلس بین نمایندگان، خبرنگاران و کارکنان مجلس توزیع نمود تا علاوه بر نطق ها و سخنرانی ها و مصاحبه های متعدد و رایزنی های بسیار ،سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را مجاب کند که این اثر طبیعی و خدادادی به ثبت ملی برسد .

narges-behbahan-1
بارها نیز با نامه نگاری پیگیر ثبت این اثر طبیعی بود به طوری که در نامه ای خطاب به ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت بود: در سال ۱۹۹۲ در جشنواره جهانی گل در کشور هلند گل نرگس بهبهان به عنوان گل سرسبد دنیا شناخته شد ه چرا نسبت به ثبت این اثر تعلل می‌کنید؟

اینجانب به نمایندگی از مردم فرهنگ دوست و فرهیخته بهبهان که مطالبه و خواست عمومی می‌باشد درخواست دارم هر چه سریعتر نسبت به ثبت این اثر اقدام نمایید.چرا که بهبهان سرزمین هزاره‌های گمشده تاریخی درارجان کهن نیازمند توجه ویژه سازمان میراث فرهنگی است این کمترین حق مردم بهبهان است که میراث خدادادی خطه آنان در فهرست آثار ملی قرار گیرد.که امروز این اثر طبیعی به ثبت ملی رسید و می تواند رونق صدچندانی به صنعت گردشگری بهبهان بدهد.

narges-behbahan-4
حال با ثبت این اثر می توان با برگزاری سالانه جشن در هنگام برداشت گل نرگس گردشگران بسیاری را مجاب نمود تا به رویشگاه گل نرگس بیایند.و رونقی به صنعت گردشگری بهبهان بدهند.

narges-behbahan-2

narges-behbahan-3

لینک خبر