(( ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف علیهم و لا هم یحزنون )) احقاف آیه۱۳

((قال یا قوم أرءیتم ان کنتم علی بینه من ربی و رزقنی منه رزقاً حسنا، و ما أرید أن اخالفکم الی ما انهاکم عنه، ان ارید الا الاصلاح ما استعطعت و ما توفیقی الا بالله علیه توکلت و الیه انیب )) هود آیه۸۸

محضر جناب آقای دانایی رییس سابق شورای شهر بهبهان . در چند سطر پاسخ شما را خواهم داد:

قبل از شروع سخن از شما می پرسم : آیا به قول خودتان، قبل از گفتن این سخنان ( متن مصاحبه دانایی با سایت بهبهان نیوز ) دو رکعت نماز خواندید !؟؟

۱- دنیا برعکس شده ظاهراً. آنکه باید در قبال مردم پاسخ گو باشد، پرسشگر شده. به هر حال ، جناب آقای دانایی ظاهرا خدا فقط شما را هدایت کرده و ما کفاریم که با فرعون ها و نمرود ها و ابوجهل ها می گردیم و شما با مهاجرین و انصار. توهین و افترای شما در خصوص اینکه بوی پول به مشام بنده رسیده را پیگرد قانونی نمیکنم بلکه آن را نشانه ضعف شما دانسته که به من توهین می کنید.اگرچه بر این معتقدم که شما انسانی هستید که اگر گاهی اشتباهاتی دارید ولی خدا را شکر فساد مالی ندارید . فکری که شما برعکس آن را برای من متصورید.

شما به بنده و آقای فرجیان پور نفرمودید فلان عضو شورا پیشنهاد ۲۰۰ میلیون تومانی داشته؟؟ شما به ما نگفتید دو عضو شورا ( آقای …[ به احترام این عضو اسمش را نمی آورم] و خانم محمد شفیعی ) صندلی شورا را غصب کرده اند و من جلوی حیف و میل کردن بیت المال را توسط اینان می گیرم ؟؟ شما نمی توانید جلوی کسی را بگیرید چون مدرکی علیه کسی ندارید . کار شما فقط تشویش اذهان عمومی است . دقیقا مانند زمانی که گفتید که اقای موسوی پور قرارداد هتل را ظالمانه منعقد کرده و بعد فهمیدید که ۵ درصد سهم شهرداری مصوبه استان است. و در فرمانداری قربان صدقه موسوی پور می رفتید.

شما نبودید که گفتید من از دادن بعضی مدارک معذورم . قطعاً شما شریک الجرمید. حالا جسارتتان را ابراز کنید… باید بگویم این شمائید که ترسوئید و لا غیر. ضمناً مدرکی دارم که شما سودای ریاست شورا را در سر داشته اید.

۲- دلیل این تأخیر را در متن توضیح داده ام که چرا سینما در این چند سال ساخته نشده و چند بار تقاضای صدور پروانه شده است. ضمناً شما بروید ده هزار امضا جمع کنید ببینم. یا نه شما بروید پولی بیاورید این سینما را بخرید بعد خودتان بسازید . مطمئن باشید محمد شفیعی نیازی به کمک شما ندارد.

شما اگر می توانستید کاری کنید تا به حال کرده بودید. اما بدبختانه باید به عرض برسانم بنا بر نص صریح طرح جامع شهر و اقرار خود شما که کاربری ساختمان سینمای مخروبه را کاملاً فرهنگی میدانید ، احداث سینما در این محل بر خلاف قانون بوده و منتفی است. چیزی که شما می خواهید و بد بحال ما مردم . چرا؟؟

برای اینکه در طرح تفصیلی شهر سینما جزو ساختمانهای تجاری فرهنگی بوده که ساختمان فعلی ، فقط کاربری فرهنگی دارد (بنا به طرح شهر ) . مستند سخنم اول : بند ۵-۷-۶-۳- ضوابط مربوط به خدمات فرهنگی است که این خدمات شامل سینما نمی شود.

تعریف مکان تجاری- فرهنگی + تعیین محل احداث سینما

تعریف مکان فرهنگی

دوم : بند ۶-۶-۶-۳- تجاری فرهنگی که سینما و تأتر جزو این دسته است . آیا می دانید محلی که برای این مورد در شهر بهبهان طبق طرح در نظر گرفته شده کجاست؟؟؟ نمی دانید چون نمی خواهید بدانید و به دنبالش هم نیستید ظاهرا طبق طرح :

محلی که برای استقرار این نوع واحد ها در نظر گرفته شده است، منطقه ای در جنوب شهر در منتهی الیه خدمات مرکز شهر. یعنی بالای قبرستانی که تازه بسته شد.

تعریف مکان فرهنگی

تعریف مکان تجاری – فرهنگی  + تعیین محل احداث سینما

پس بنا به گفته شما و طرح تفصیلی ، آقای محمد شفیعی بنا بر قانون موجود می تواند در این محل سینما نسازد و به چند واحد فرهنگی کوچک بسنده کند. کاری که ما می خواسیم نشود که با ندانم کاری شما، اتفاق خواهد افتاد. و شما حتما می دانید که :

تا مالک تقاضا نکند موضوع در کمیسیون ماده ۵ بررسی نخواهد شد. پس مالک می تواند تقاضای کمیسیون را نداده و سینما هم نسازد.که امیدوارم اینگونه نشود.

کاش بجای هیاهو و عوام فریبی کمی مستندات را مطالعه بفرمایید، چرا که مردم دیگر از این داد و بیدادها خسته شده اند. کاش بجای زیبا حرف زدن و آسان متهم کردن دیگران، حرفهایتان را مستند می آوردید. شما حتی از آوردن یک برگه سند هم در حرف هایتان دریغ فرمودید، این در حالی است که ما تلاش داریم با این مستندات، مردم فهیم بهبهان را از آنچه وظیفه شما بود و نه تنها کوتاهی کرده بلکه سنگ اندازی هم می کنید، آگاه کنیم.

۳- مالک نگفته قصد فروش دارم بلکه پیشنهاد فروش ملک به ایشان شده که به خاطر تعهد اخلاقی نفروخته . نکند برای این هم دلیل می خواهید؟؟ ضمنا من این حرف خانم محمد شفیعی را در سایت ارگانیان بازتاب دادم اما ایشان را ملاقات کرده و گفتند من به کنایه و در پاسخ به شما این حرف را زده ام. از قراین مشخص است راست گفته . نکته دیگر اینکه شما مگر فراموش کرده اید که ملک سینما فروش رفته آقا!!!!

شما نمی دانید که نمی توانید برای املاک خصوصی افراد تصمیم بگیرید؟ به عنوان یک دانشجوی حقوق ضمن اینکه میگویم احترام به مالکیت خصوصی افراد و عمومی دولت و مردم تا جایی است که باهم تعارض پیدا نکند اگرچه مالکیت و منافع عمومی می چربد ولی نه تا حد نادیده گرفتن خصوصی . باید بگویم قانون تفسیر پذیر است جزئی وکلی هم دارد . و مهمتر اینکه شما که احتمال می دادید استان مخالفت می کند چرا مصوبه گذراندید؟ چرا جلسه فرمانداری گرفتید ؟ چرا نامه کمیسیون بند ۵ را خواستید ؟ اینها دلالت صریح بر کارنابلدی شما و بعضی همکاران شماست.

۴- من خودم شخصا و حضوری با آقای قنواتی مدیر کل ارشاد استان صحبت کرده ام و باید بگویم ادعای شما کاملا بی اساس است . این نامه ای که شما استناد می کنید استان مخالفت کرده در پاسخ نامه دروغی بود که از فرمانداری فرستاده شده و خود استان رأساً هیچ مخالفتی نداشته است. منطوق نامه فوق الاشاره که تصویر آن را در زیر می بینید چنان می نماید که فروش سینما به برادر خانم محمد شفیعی در زمانی بوده که ایشان عضو شورا بوده اند و اظهر من الشمس است که چنین نیست و استانداری به غلط جهت گیری کرده چرا که نامه ی ارسالی از فرمانداری عمداً یا سهواً بد تنظیم شده است .

 

جوابیه استانداری

جوابیه استانداری

سوال کرده اید ؛ اگر واقعا مصوبه شورا قانونی بود چرا مدیر کل مخالفت کردند و مالک سینما اگر می دانست که کار تمام است چرا در تاریخ ۹۳/۶/۱۰ چند ماه بعد از مصوبه شورا جلسه کمیسیون بند ۵ را تقاضا کردند شما برای اطلاع مردم نامه ها را بر اساس تاریخ مرور کنید و مردم را فریب ندهید.

پاسخ من این است : شما به عنوان نامه اداره ارشاد نگاه کنید . نامه عظف به نامه شماره ۸۸۷۱۰-۷ شهرداری است . یعنی اینکه شهرداری از اداره ارشاد پرسیده نه آقای محمد شفیعی و ارسال نامه به صلاحدید شهرداری بوده . امیدوارم فهمیده باشید. فریبکار هم معلوم شد .

پرسیده اید: آقای رافع  سرمایه گذار اگر دوستدار انجام کار فرهنگی است . چرا مبلغ ناچیزی را صرف تعمیر سینما نمی کند؟

پاسخ من این است:  شما از اداره ارشاد بپرسید بعد بدون تحقیق و بررسی، حرف نسنجیده بزنید. خود اداره ارشاد به دلیل کهنه بودن و در حال خراب شدن سینما این اجازه را نداده. تمام در و دیوار این ملک در حال فرو ریختن است و زیر زمین آن یک متر آب جمع شده. قابل تعمیر نیست مگر بازسازی مجدد (با یک بازدید ساده می توانستید به این حرف برسید). باز هم فریبکار مشخص شد.

۵- ملک خیابان پیروز اگرچه در شورای قبلی بوده ولی در این شورا هم مصوبه ای داشته است. من نمیدانم شما چه عضو شورایی هستید که از مصوبات خود خبر ندارید ؟؟ بعد ادعای شهر دوستی شما گوش فلک را کر کرده است.

۶- در خصوص بند آخر من به هیچ وجه قصد قومیت گرایی نداشته و ندارم بلکه تمام مردم بهبهان را مد نظر قرار دادم که تهییجی کرده باشم برای حضور بیشتر مردم در صحنه اعم از بهبهانی و لر و عرب . این شمائید که خود را غیر بهبهانی قلمداد کرده اید و از مقاله اینجانب فقط همین بند را در صحن شورا خوانده اید تا دوستان عضو شورا را علیه من بشورانید . الحمدالله به خواسته خود دست نیافتید.  این را حربه خود قرار ندهید که دستتان به هیچ جا نمی رسد.

۷- اگرچه من در مقاله خودم صراحتا به شما اشاره نکرده بودم اما شما به خود گرفتید بسیاری از مطالب را . این کار فقط یک پاسخ دارد . شما فکر می کنید فقط خودتان دلسوز شهرید که البته فکری کاملا غلط است و فکر می کنید منجی بهبهان فقط شمائید .

۸- حالا من برای شما متاسفم که هیچ کاری از شما بر نمی آید . غالب مردم از شما ناراضی اند . حق الله و حق الناس گردن شماست که خون شهیدان را مستمسک بیانات ناصحیح خود قرار داده اید.

۹- ما جوانان بهبهان برای تعالی شهر با این سخن ها پا پس نمی کشیم شما خود را اصلاح کن . الحق که شما یک نظامی هستید و روحیه انتقاد پذیری که هیچ ، حتی از کسانی که از شما انتقاد هم نمی کنند بیزارید .

 

تمام حرف های بالا را خدمت مردم شریف بهبهان در چند جمله خلاصه می کنم :

طبق قانون، سرمایه گذار می تواند در این مکان سینما نسازد و بنا به گفته ایشان چند سالن اجتماعات ( تالار با کاربری فرهنگی) احداث خواهد کرد. حتی می تواند این مکان را کما فی السابق رها کند. ولی خودخواسته پیشنهاد سینما بعلاوه احداث واحدهای تجاری ( برای توجیه اقتصادی طرح) داده بودند، که متاسفانه آقایان رفتارهای دیگری نشان داده اند و این موضوع شاید سرمایه گذار را از طرح پیشنهادی خود منصرف کند ( که با صحبت های آقای دانایی ظاهرا این اتفاق در حال رخ دادن است).

نکته آخر:

آیا نمیدانید یا فراموش کرده اید، که خدا می بیند ؟!