شهر بیدار بهبهان و مردم فهیمش همواره نسبت به مسائل فرهنگی حساس بوده و واکنش نشان داده اند اما نه سریع ، بلکه همیشه نیاز به یک محرک یا چیزی شبیه به یک سکوی پرتاب لازم است تا شروع کنند.  البته شروع که شد ، مداومت و پافشاری بر روی خواسته قانونی و حقوق حقه برای مردم بهبهان جرأت دیگری می خواهد که شخص باید در این مرحله خود را نشان دهد.

سینما از سال 1379 به حالت کاملاً تعطیل درآمده بود تا اینکه دوستان تصمیم گرفتند در این مقوله کار کنند و تا حصول نتیجه دست از تلاش برندارند ، خوشبختانه و علی رغم اینکه فکر آن را هم نمی کردم جامعه در فضای حقیقی و مجازی چه خوب درگیر موضوع شد و امیدوارم نتیجه هم خوب باشد .
و یک تشکر ویژه هم از شما شهروندان برای اینکه اگر شما مثل سایر مسایل دوباره چشم بر موضوع می بستید و جمله ی معروف (((( کر به ما چه!!! )))) را تکرار می کردید معلوم نبود بر سر این ملک چه می آمد و مطمئناً این بلاتکلیفی به نفع مالک محترم سینما هم نبود .

نمای کنونی سینمای بهبهان

نمای کنونی سینمای بهبهان

از وقتی که در فضای مجازی شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک (facebook  ) و در پیج ( آینده سازان بهبهان ) و سایر صفحات مانند جامعه مجازی بهبهانی ها ، هنرمندان بهبهان ، گروهای بهبهانی و… و در سایر سایت های موجود که خبرهای بهبهان را انعکاس می دادند از جمله زیتون ، فارس نیوز و بهبهان نیوز ، موج احیاء سینما به راه افتاد بسیار خوشحال شدیم که حداقل اشتیاقی در مردم برای این موضوع وجود دارد تا اینکه نامه هایی که قبلاً like  خورده بود اینک به امضاء شهروندان می رسید و به عنوان یک اثر و خواسته قانونی جنبه حقوقی نیز می یافت که به تهیه و تنظیم دو طومار عریض و طویل منتج شد و در ادامه تسلیم نامه ها به مسئولین ذیربط و رؤسای ادارات مربوطه و پیگیری های دوستان و تلاش برای بازتاب گسترده این مهم صورت گرفت و همچنین ترتیبی داده شد که این موضوع تیتر بسیاری از روزنامه ها و هفته نامه ها مانند سایه ، امید جنوب و نشریه نرگس زار شود. همه این اقدامات که در حال حاضر قریب به یک سال از عمر آن می گذرد باعث شد جلسات بسیاری در شورای شهر ، فرمانداری ، شهرداری و کمیسیون های مربوطه از جمله کمیسیون ماده 5 قانون شهرداری ها اتخاذ شود و همینک منتظر نتیجه ایم و می دانیم که آنچه از دستمان بر می آمد انجام دادیم .

شهروندان گرامی ما بار ها و بارها از شما خواسته ایم هیچگاه، با تأکید زیاد می گویم هیچگاه از اصرار بر خواسته های قانونی خود که دربردارنده حقوق اولیه شهروندیتان است کوتاه نیایید .

با یک مثال این موضوع را شرح می دهم که : روزی یک شهروند کشور توسعه یافته ( مانند کشور ژاپن ) از یک شهروند جهان سومی یا بهتر بگوییم به قول محترمانه آقایون در حال توسعه ( مانند شهروند ایرانی )می پرسد : آرزوی شما در کشورتان چیست و دوست دارید چه چیزهایی برایتان فراهم باشد؟ شهروند در حال توسعه پاسخ می دهد : تحصیلات عالیه ، شغل خوب ، مسکن مناسب ، همسر ایده آل و امنیت. شهروند توسعه یافته با تعجب بسیط می گوید اینها که گفتی جزو حقوق اولیه شماست نه آرزو… !!!! .

نامه نگاشته شده به وزیر ارشاد در رابطه با سینمای بهبهان

نامه نگاشته شده به وزیر ارشاد در رابطه با سینمای بهبهان

حالا خواهید دید که ما هرچقدر تلاش کنیم تازه برای حقوق اولیه خود تلاش خواهیم کرد نه بیشتر . سینما مکانی مناسب و بدور از خطرات مخرب جامعه و محلی است که خانواده راحت می تواند در آنجا با هر سن و سالی به صرف اوقات فراغت و تفریح پرداخته و احساسات و عواطف خود را سامان دهد . تأثیر تماشای فیلم بر روح و روان انسان را به عهده کارشناسان می گذاریم .

شهروندان عزیز، بهبهان شهری زخم خورده است که نیاز به التیام دارد . شهری که قرار است در آن زندگی کنیم و فرزندان خود را در آن پرورش دهیم. جایگاهی است که می تواند ما را به آرزوهایمان برساند اگر آن را بسازیم. روح خود را جلا دهیم . چرا این را می گویم ؟ چون فضا ، فضای بیمار گونه ایست . بهبهان دقیقاً مانند شخصی است که سرماخوردگی کهنه ای را سالهاست با خود دارد و سرفه های سنگین و سخت او تمام سینه اش را بدرد آورده و نیاز به استراحت عمیقی دارد . هوای تازه می تواند حال او را مانند اول کند . آن هوای تازه ما مردم هستیم . توانمندی هایمان را همینجا بگذاریم . مطمئن باشید جایی بهتر از (( بهبهو )) نخواهید یافت که توانمندی های خود را به عرصه ظهور بگذارید چونکه هر شهر در ایران و هرجای دنیا نیروهایش را برای خود می پروراند . نمونه هایش هم بسیار است و شما بهتر از من می دانید و شما اگر بخواهید نیروی خود را جای دیگر صرف کنید ، بلاشک هزینه ای بیشتر داشته و بازده دیرتری می تواند داشته باشد . به حقوق خود واقف باشید تا سرتان کلاه نرود و یک نکته بسیار مهم اینکه :

برای فراهم آمدن یک شهر مدرن و قانونی و مردم سالار ، پارتی بازی را کنار بگذارید تا همه بتوانند از منابع خدادادی به اندازه توان و تلاش بهره ببرند .

 

 

و درود خدا بر مردمان پاکباز